Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wlączający sie wentylator i smrodek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wlączający sie wentylator i smrodek

    Mając dziecko w samochodzie unikałbym wyprzedzania i jazdy jako pierwszy w kolumnie za wszelką cenę na naszych polskich drogach i patrząc, co się na nich dzieje
    Jednocześnie robiłbym wszystko żeby jak największą część trasy pokonywać autostradami i ekspresówkami nawet kosztem większej ilości kilometrów i czasu Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim

  • #2
    Wlączający sie wentylator i smrodek

    Witam,
    Kolejny raz w tym tyg przy parkowaniu wlaczyl sie wentylator gdzies przy chlodnicy z lekkim zapachem spalenia, ale jako ze nowe dosc auto (2miechy) to sie nie czepiam. Zdziwil mnie sam wentylator , przeciez jade po miescie warszawa w 10 st mrozie to co on chlodzi??? A do tego na ekranie tuz przed zamknieciem drzwi wyswietlil sie komunikat: uwaga, akumulator slaby. Prosze wylaczyc urzadzenie info entertaiment. Odpalilem auto i wszystko lacznie z wentylatorem pogaslo. WTF?? Ktos ma jakis pomysl?

    Dziekuje
    Octavia 1,6 101 KM przebieg 3700 jazda po warszawie trasy zazwyczaj ok 30 km
    Cycki-im większe za młodu, tym dłuźsze na starość

    Komentarz


    • #3
      wypala się dpf, czyli filtr cząstek stałych...zauważ,że na postoju obroty wzrosną do 1000 obr/min...może być głośniejsza praca silnika i moc minimalnie mniejsza...normalne...też mam takie objawy...a jeżeli chodzi o moc..to masz chyba 105 KM ;-)...pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        OK, to pewnie to.
        I wentylator też chodzi przy tej okazji?
        Pytanie, czy też info o słabym akumulatorze też może się pojawić ?
        Cycki-im większe za młodu, tym dłuźsze na starość

        Komentarz


        • #5
          tak ,wentylator będzie pracował nawet jak wyłączysz zapłon ...przy wypalaniu cząstek występuje b.wysoka temp....dlatego wentylator nagina ...(widocznie dużo jeździsz po mieście i na krótkich odcinkach ...itd.)-jeżeli chodzi o akumulator, to nie wiem o co chodzi ...za mało szczegółów podałeś

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mario
            może być głośniejsza praca silnika i moc minimalnie mniejsza
            Co do mocy, to akurat mam odwrotne wrażenia - rośnie i to dość wyraźnie, w zasadzie mogłoby cały czas wypalać

            Komentarz


            • #7
              Witam,

              mario mam takie pytanie co do wypalania się dpf. Też mam nową O3 (przebieg niecałe 1k) i już 3 razy zaobserwowałem takie zachowanie wentylatora przy zimnym silniku, po przejechaniu krótkie odcinka. Niby wszystko byłoby ok ale proszę wytłumacz mi co się wypala w dpf skoro samochód ma 1k km przebiegu więc nie ma możliwości żeby już się zapchał...
              Chyba, że się mylę?

              Komentarz


              • #8
                Darek6789, jak wejdziesz na Briskoda to okazuje się, że bardzo dużo osób ma wypalanie DPF przy niskim przebiegu. TTTM.

                Komentarz


                • #9
                  Darek6789, robisz odcinki poniżej 100km? To w takiej sytuacji zapobiega zapchaniu DPF-a.
                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                  Komentarz


                  • #10
                    Póki co samochód był w jednej dłuższej trasie około 400km a poza tym to głównie krótkie odcinki w mieście. Sytuacja z wentylatorem zdarzyła się właśnie po przejechaniu bardzo krótkich odcinków dlatego mnie to tak dziwiło. No ale jeśli to normalne i zdrowe dal dpf to niech tak będzie

                    Komentarz


                    • #11
                      darek,to normalne..."ten typ tak ma" filtr nie jest zapchany...ale się oczyszcza,występuje wysoka temperatura,więc Link;-) ...jak pisałem wcześniej: miałem golfa mk 6 1,6 CR i wentylator ani razu przez 4 lata użytkowania się nie włączył ...przy okazji wymiany reflektorów w ASO zapytałem szefa serwisu o ten problem..odp...tak będzie się działo...więc przestałem się tym przejmować..pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Skoro tak po prostu jest to niech tak będzie dobrze jest znać powód także wielkie dzięki za rozjaśnienie sytuacji. W takim razie też przyjmuję to do wiadomości i olewam

                        Komentarz


                        • #13
                          Przejechałem 20kkm. Na początku ten objaw miałem dość często, a teraz w zasadzie go nie zauważam.
                          Natomiast już 2 serwisy potwierdzają, że "tak ma być"

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X